Znamiona – czy bezpiecznie jest je usuwać?

skora-tlusta-mieszana

11 stycznia 2014 • Wszystkie, Znamiona • Wyświetleń: 2453

Każdy człowiek na swoim ciele posiada znamiona. Niektórzy z nas posiadają ich jednak więcej – a co gorsza ulokowane są one w miejscach, w których wolelibyśmy ich nie mieć. Posiadanie takiego „znaku szczególnego” nie zawsze jest estetyczne, co budzi w nas pewnego rodzaju niesmak oraz zaburza poczucie pewności, które jest tak istotne w życiu codziennym.

Wiele osób na forach internetowych pyta i zastanawia się – czy usunięcie znamion jest bezpieczne?

Pytanie jest zasadne, ponieważ powszechna opinia jest taka, aby w przypadku tego typu zabiegów być szczególnie ważnych. Uroda urodą, ale jednak nasze zdrowie jest rzeczą kluczową.

Punktem wyjścia do naszych rozważań jest dokładne rozpoznanie rodzaju naszego znamiona. Niestety nie mam w tym miejscu dobrych informacji – samodzielne rozpoznanie może być bardzo trudne i zdecydowanie odradzamy „zabawę w doktora”. Dokładny opis rodzaju znamion znajdziesz na stronie leaclinic.pl/oferta/znamiona – jest to dobry punkt wyjścia do tego, aby bliżej zapoznać się z problematyką, a następnie bezwzględnie udać się do dermatologa na konsultację przed podjęciem ewentualnej decyzji o usuwaniu znamiona.

znamiona-usuwanieOdpowiadając na pytanie pod kątem estetycznym – tak, istnieje możliwość usunięcia znamiona w sposób bezpieczny. Żaden rozsądny dermatolog nie podejmie się takiego wyzwania wiedząc, że zabieg kosmetyczny niesie ze sobą realne ryzyko.

Trzeba jednak w tym miejscu wspomnieć również o aspekcie bardziej zdrowotnym niż estetycznym. Niektóre znamiona mogą z biegiem czasu zmieniać się. Warto je więc obserwować i w razie zauważenia jakiś zmian (np. swędzenie czy zaczerwienienie) czym prędzej udać się do lekarza na konsultację.

Tagi:, ,

One Response to Znamiona – czy bezpiecznie jest je usuwać?

  1. Arline pisze:

    Bardzo ciekawy i przede wszystkim pomocny artykuł.
    Pozdrawiam