Zatrzymać upływający czas

Laseroterapia

22 listopada 2017 • Medycyna estetyczna, Porady ogólne, Rozstępy, Skóra głowy, Skóra rąk i stóp, Skóra twarzy, Wszystkie • Wyświetleń: 1681

Laseroterapia to prężnie rozwijająca się dziedzina w branży urodowej. Jej potencjał i ogrom możliwości budzą duże zainteresowanie wśród lekarzy dermatologów, medycyny estetycznej oraz kosmetologów. Okazuje się, że można zatrzymać upływający czas bez użycia skalpela czy igły. Jak? Z chęcią odpowiemy.

Z wiekiem nasza skóra traci sprężystość i elastyczność. Włókna znajdujące się w jej głębszych strukturach powoli tracą zdolność do regeneracji, przez co twarz traci młodzieńczy wygląd, blask oraz są zauważalne pogłębiające się zmarszczki. Aby uniknąć inwazyjnych zabiegów warto zastanowić się nad laseroterapią, która potrafi działać cuda. Najskuteczniejszym i najpopularniejszym laserem do odmładzania skóry jest laser frakcyjny ablacyjny CO2. Brzmi tajemniczo? W praktyce oznacza to tyle, że laser frakcyjny powoduje mikrouszkodzenia skóry sięgające skóry właściwej zostawiając jednocześnie w najbliższym otoczeniu nienaruszoną tkankę, co przyspiesza procesy naprawcze w skórze. Ablacja natomiast jest pogrzaniem i odparowaniem tkanki. Głównym założeniem zabiegu jest złuszczenie naskórka, przebudowa struktur obecnych w głębszych warstwach skóry oraz produkcja nowego kolagenu. W efekcie poprawia się jędrność i napięcie skóry oraz odzyskuje ona blask i świeży wygląd. Aby uzyskać optymalny efekt, warto skusić się na serię kilku zabiegów laserowych wykonywanych w regularnych odstępach czasu.

Należy również pamiętać, że bezpośrednio po zabiegu, odczuwalne jest pieczenie skóry utrzymujące się do kilku godzin oraz zaczerwienienie, które jest naturalną reakcją organizmu. Całkowity okres rekonwalescencji trwa około kilku dni.

Tagi:

Komentarze są zamknięte!