Zabiegi kosmetyczne, czyli co warto zrobić by upiększyć swoje ciało i wygląd na wiosnę!

skora-wiosna

23 marca 2014 • Porady ogólne • Wyświetleń: 1914

Wiosna jest jedną z najpiękniejszych pór roku, ponieważ wszystko budzi się do życia, świat nabiera kolorów, tak więc warto również zrobić coś dla siebie i upiększyć swój wygląd oraz polepszyć samopoczucie! Dzisiejsza kosmetologia oferuje mnóstwo ciekawych zabiegów upiększających, które mogą sprawić, że nasz wygląd będzie olśniewający tej wiosny. W zależności od naszych potrzeb możemy liczyć na bardzo szeroką ofertę zabiegów kosmetycznych.

Jakie zbiegi cieszą się największym zainteresowaniem?

Wiele osób w różnorodnych sondażach kosmetycznych deklaruje, że najbardziej popularne zabiegi jakie wykonują szczególnie w okresie wiosennym to przede wszystkim:

  • manualne oczyszczanie skóry,
  • mikrodermabrazja,
  • peeling kawitacyjny,
  • makijaż permanentny.

Oczywiście jest ich znaczniej więcej i nie sposób wymienić wszystkich. Te co zostały powyżej wymienione obecnie cieszą się największą popularnością wśród klientów.

Czym zatem są te zabiegi i na jakie efekty można po nich liczyć?

Manualne oczyszczanie twarzy jest zabiegiem głęboko oczyszczającym naszą skórę. Jest on bardzo skuteczny, ale również stosunkowo bolesny, ponieważ składa się on z kilku etapów, które zajmują około dwóch godzin. Manualne oczyszczanie twarzy polega na ręcznym wyciskaniu zaskórników po wcześniejszym tonizowaniu i rozgrzewaniu naszej skóry. Zabieg ten jest niestety mało komfortowy i nie przynosi długotrwałych efektów w szczególności u osób mających trądzik bądź tłustą cerę.

Mikrodermabrazja to innowacyjna metoda mechanicznego ścierania naskórka. Poprzez ten zabieg można w znacznym stopniu poprawić jakość naszej skóry. W szczególności najczęściej wykonuje się mikrodermabrazje diamentową dzięki której ścierana jest wierzchnia warstwa naskórka, która następnie się regeneruje. Główną zaletą tego zabiegu jest to, że jest on w 100% bezbolesny i dzięki niemu możemy pozbyć się blizn po trądzikowych, rozstępów, a nawet zmarszczek wokół ust i szyi (źródło: leaclinic.pl/oferta/mikrodermabrazja-2).

Peeling kawitacyjny to zabieg kosmetyczny, który wykonywany jest za pomocą drgań ultradźwiękowych o bardzo wysokiej częstotliwości. Dzięki niemu zwiększa się krążenie krwi, które rozbija martwy naskórek i zwapnienia. W szczególności powinny z niego skorzystać osoby, które posiadają plamy pigmentacyjne, przebarwienia lub też skórę trądzikową.

Makijaż permanentny to bardzo ciekawy zabieg, który może zatuszować nasze niedoskonałości i podkreślić urodę. Należy jednak pamiętać, że makijaż permanentny jest makijażem trwałym i warto dogłębnie przemyśleć czy chcemy z niego skorzystać. Najczęściej wykonywany jest na brwiach, powiekach i ustach w znieczuleniu miejscowym, gdzie barwnik aplikowany jest za pomocą igieł.

 

Wszystkie te zabiegi maja zarówno swoich zwolenników jak i przeciwników, jednakże jeżeli chcemy wraz z budzącą się do życia wiosną upiększyć swoje ciało i skórę to warto wykonać taki zabieg i samemu przekonać się o jego efektach!

Tagi:,

Komentarze są zamknięte!