Zabieg Hydrobalans – lifting Restylane Vital/Vital

1285680812_263bf012d6_o

28 lutego 2015 • Medycyna estetyczna, Wszystkie • Wyświetleń: 3107

Jak wiadomo nie od dziś, medycyna estetyczna nie staje w miejscu i prężnie rozwija każdą gałąź z zakresu kosmetologii. Kolejnym nowatorskim pomysłem w tej dziedzinie medycyny stał się HYDROBALANS, który zmienia podejście do profilaktyki starzenia się skóry.

Hydrobalans to nowoczesna metoda rewitalizacji skóry , która zapewnie odpowiednie i długotrwałe nawilżenie tkanek. Zabieg z użyciem Restylane Vital opiera się głównie na śródskórnym wstrzyknieciu preparatu z kwasem hialuronowym. Sposób ostrzykiwania jest zbliżony do zabiegu mezoterapii, jednak w tym przypadku użyty zostaje kwas hialuronowy niestabilizowany. Różnica między kwasem hialuronowym stabilizowanym i niestabilizowanym polega na znacznie większym stopniu usieciowania kwasu. Po aplikacji skóra chłonie wodę aby odpowiednio nawodnić ją i oddaje wilgoć, gdy skóra tego potrzebuje.

 

Dla kogo zabieg Hydrobalans?
Lifting Restylane Vital dedykowany jest osobom, które chcą odświeżyć wygląd swojej skóry, odpowiednią ją nawodnić i przywrócić blask. Zabieg przeznaczony jest do rewitalizacji skóry całego ciała, szczególnie miejsc takich jak okolice wokół oczu, ust, cienka skóra szyi i dekoltu. Dodatkowo Restylane Vital stosuje się w celu leczenia blizn potrądzikowych i rozstępów. Zabieg polecany jest mężczyzną i kobietą, którzy zauważają pierwsze oznaki starzeni, a ich skóra wyraźnie jest mniej nawilżona i traci jędrność. Zazwyczaj korzystają z tego osoby po 30. roku życia.

 

Przed zabiegiem
Jedynym wskazaniem przed wykonaniem zabiegu jest zakaz zażywania na tydzień przed aspiryny, leków które ją zawierają oraz innych leków zmniejszających krzepliwość krwi. Zaś na kilka dni przed zaleca się zażywanie leków z es cyną.

 

Zalecenia po zabiegu
Bezpośrednio po zabiegu, w miejscu ostrzykiwanym może pojawić się lekka opuchlizna i obrzęk bolesny przy ucisku. W miejscu wkłucia mogą pojawić się krwiaki, które ustępują po kilku dniach. Nie należy się martwić, gdy większość dolegliwości ustaje, a na twarzy nadal widoczne są siniaki. Niestety to one utrzymują się najdłużej, stopniowo zmieniając kolor i dopiero po 10-14 dniach znikają bez śladu.
Po zabiegu należy szczególnie dbać o skórę, smarować ją dwa razy dziennie kremem kojącym (wg. zaleceń lekarza), jednocześnie masując okolice oczu. Gdy wszelkie obrzęki i zaczerwienienia ustąpią można zaprzestać stosowania preparatów i żelów przepisanych przez lekarza. Warto także zainwestować w krem ochronny z wysokim filtrem przeciwsłonecznym.

 

Efekty
Po aplikacji kwasu hialuronowego stabilizowanego skóra odzyskuje jędrność, blask, młodzieńczy wygląd i przede wszystkim odpowiedni poziom nawilżenia. Cera jest gładsza i bardziej napięta. Ogromną zaletą zabiegu Hydrobalans jest długotrwały efekt rewitalizacji, który utrzymuje się przez kilka miesięcy.
W celu osiągnięcia optymalnego efektu, zaleca się serię trzech zabiegów w odstępach 3-4tyg. Cykl ten można powtórzyć już po 6 miesiącach.

 

Przeciwskazania
• Ciąża, karmienie piersią
• Infekcja opryszczki
• Skłonność do przerośniętych blizn
• Nadwrażliwość na składniki preparatów podawanych podczas zabiegu
• Obecność na skórze ognisk zakażonych bakteriami

One Response to Zabieg Hydrobalans – lifting Restylane Vital/Vital

  1. Milosna pisze:

    Widać poprawę na skórze po takim zabiego. WArto w to zainwestować moim zdaniem – dużo taniej niż stosowanie jakiś cudownych balsamów czy kremów..