Włosy na wakacjach- o czym warto pamiętać by przywieźć z urlopu nie tylko piękną opaleniznę

07.07 wlosy na wakacjach

8 lipca 2016 • Wszystkie • Wyświetleń: 1757

  Podstawą pielęgnacji włosów latem jest nawilżanie. Nawet jeżeli na co dzień Twoje włosy mają tendencję do przetłuszczania się, a olejowanie obciąża je i powoduje utratę objętości, Twoje włosy będą Ci wdzięczne za dodatkowe nawilżenie w warunkach wysokiej temperatury i suchego powietrza. Przed każdym wyjściem zabezpiecz końcówki niewielką ilością naturalnego nierafinowanego oleju, np. kokosowego, arganowego lub macadamia. Olejki do włosów są dostępne w drogeriach, aptekach a często również na stoiskach spożywczych. Warto również spryskać włosy specjalnie do tego przeznaczoną mgiełką, która ochroni je przed promieniowaniem słonecznym.

Mimo, że na wakacjach chcesz uciec od codziennej rutyny, po każdym powrocie z plaży warto dokładnie umyć włosy aby usunąć z nich tłuste olejki, kurz, pył, sól i piasek. Koniecznie nałóż odżywkę, która ułatwi rozczesywanie i zapobiegnie kruszeniu się włosów.

  Słońce, wiatr i słona morska woda odprężają Twoje ciało i umysł, niestety nie są łaskawe dla Twoich włosów. Na szczęście plażowa moda na kolorowe chusty, turbany i kapelusze z szerokim rondem nigdy nie przemija. W ten sposób możesz chronić włosy przed mechanicznymi uszkodzeniami i jednocześnie czuć się komfortowo. Rozwiane letnim wiatrem kosmyki wyglądają romantycznie, ale są szczególnie narażone na rozdwajanie. Włosy warto splatać lub chronic nakryciem głowy również z uwagi na pakowne torby, które towarzyszą nam w wakacyjnych podróżach. Jeżeli Twoje włosy sięgają ramion, zwróć uwagę czy dostrzegasz różnicę w objętości włosów po obu stronach. Jeżeli włosy po jednej stronie są w wyraźnie gorszej kondycji, wielce prawdopodobną przyczyną jest zwyczaj nieuważnego zakładania torby na to właśnie ramię.

   Jeżeli planujesz korzystać z sauny, warto obrócić działanie wysokiej temperatury na dobrą kartę. Przed wejściem nałóż ampułkę na skórę głowy i odżywkę głęboko regenerującą na całej długości włosów. W ten sposób zabezpieczysz włosy przed wysuszeniem i jednocześnie wspomożesz działanie substancji aktywnych. Dodatkowo sauna ma pozytywny wpływ na krążenie i skórę głowy. Do wspomagania zabiegów kosmetycznych w szczególności sprawdzi się sauna parowa.

  Jeżeli mimo wszelkich starań Twoje włosy są w niepokojącej kondycji, problem może leżeć głębiej. Musisz pamiętać, że ważna jest nie tylko pielęgnacja z zewnątrz, ale również od wewnątrz.

Dla pięknych włosów równie ważna jak zabiegi pielęgnacyjne jest zbilansowana dieta. Szczególnie, kiedy upały powodują spadek apetytu warto upewnić się, że dostarczamy organizmowi odpowiednią podaż makro- i mikroelementów. Suche powietrze, wysoka temperatura i słona morska woda odprowadzają z organizmu wodę. Dlatego bardzo ważne jest by uzupełniać płyny. Pij często, małymi łykami, nie doprowadzając do uczucia pragnienia.

Możesz również zintensyfikować swoje działania. Jeżeli marzy Ci się burza lśniacych włosów na wakacyjnych zdjęciach, warto rozważyć zabieg mezoterapii osoczem bogatopłytkowym lub klasycznej mezoterapii igłowej na skórę głowy. Są to zabiegi, które można wykonywać przez cały rok więc z powodzeniem sprawdzą się jako urodowe last minute tuż przed wakacyjnym wyjazdem. Oba zabiegi dostarczają skórze głowy skoncentrowaną dawkę witamin, minerałów i mikroelementów stymulujac tym samym mieszki włosowe do intensywnej regeneracji. Jeżeli chcesz wiedzieć czym różnią się zabiegi klasycznej mezoterapii od mezoterapii osoczem bogatopłytkowym zajrzyj tutaj.

  Zdrowe, zadbane włosy to najlepszy dodatek do letnich stylizacji. Sprawiają, że czujesz się komfortowo i dobrze się prezentujesz w każdej sytuacji. Podaruj sobie odrobinę luksusu i czuj się swobodnie tego lata. 

Komentarze są zamknięte!