Ważna, zapomniana – skóra szyi i dekoltu

large (1)

25 kwietnia 2015 • Porady ogólne, Wszystkie • Wyświetleń: 2250

Szyja to wizytówka kobiety, niestety dość często zapomniana podczas codziennej pielęgnacji. To właśnie po skórze szyi i dekoltu można rozpoznać wiek kobiety. Widoczne zmarszczenia, zwiotczała, wisząca skóra nie prezentują się dobrze, dlatego pielęgnacja szyi i dekoltu jest bardzo istotnym elementem młodego wyglądu.

 

Skóra szyi i dekoltu jest szczególnie wymagająca i potrzebuje nie tylko dobrych kosmetyków, bogatych w cenne składniki, ale także specjalnych ćwiczeń, które ją ujędrnią. Niemal w całości pozbawiona gruczołów łojowych jest cieńsza i niezwykle delikatna. Szczególnie latem należy zwrócić uwagę na jej pielęgnację, gdyż znacznie bardziej narażona jest na działanie promieni słonecznych. Zimą zaś szyja i dekolt są często podrażniane przez swetry i szale. Więc aby nie zdradzała ona naszego wieku warto dostosować się do kilku istotnych punktów. ;-)

 
Dobry kosmetyk!
Odpowiedni preparat do pielęgnacji szyi i dekoltu powinien jak najszybciej znaleźć się na naszej półce z kosmetykami. Krem taki powinien odpowiednio nawilżać, ujędrniać i wzmacniać delikatną skórę. Ważne aby miał lekką konsystencję, dobrze się wchłaniał i posiadał filtry UV.
Ważne: jak nakładać krem?
Krem na skórze szyi i dekoltu należy zawsze nakładać w kierunku od dekoltu ku brodzie. Podczas takiego triku poprawiamy krążenie w naczyniach włosowatych i zapobiegniemy wiotczeniu skóry. Należy gładzić skórę otwartą dłonią, bardzo delikatnie i równomiernie. W dekolt wcieramy kosmetyk okrężnymi ruchami, zaczynając od środka, a kończąc w okolicy pach. Nie można zapomnieć o pielęgnacji po bokch i z tyłu szyi, gdyż zmarszczki powstają także i w tych miejscach.

Gdy efekty starzenia skóry są bardzo widoczne możemy skorzystać z pomocy kosmetologa, który zaproponuje specjalne maski kolagenowe, zabiegi z użyciem alg morskich – minilifting. Seria takich zabiegów dotleni skórę i odpowiednią ją napnie.

 

 

Dodatkowa pielęgnacja
Aby uchronić skórę przed wczesnymi oznakami starzenia należy wyrobić pewne nawyki podczas pielęgnacji skóry. Zaleca się stosowanie peelingu skóry szyi i dekoltu raz w tygodniu, przy użyciu delikatnych preparatów, które usuną zrogowaciały naskórek. Dzięki temu krem lub inny kosmetyk pielęgnacyjny szybciej i łatwiej się wchłonie.
Poprawę wyglądu szyi i dekoltu przyniosą zimne okłady i kompresy. Należy owinąć kilka kostek lodu cieniutką folią i wymasować skórę bardzo delikatnymi okrężnymi ruchami. Taki masaż powinien trwać nie dłużej niż 2 – 3 minuty, aby zbytnio nie wychłodzić ciała. W efekcie nasza skóra stanie się elastyczna i nawilżona i lepiej przyjmie krem.

Komentarze są zamknięte!