Trichoscan – poznaj swoje włosy

trichoscan

14 września 2015 • Medycyna estetyczna, Skóra głowy, Wszystkie • Wyświetleń: 1830

Łysienie to szeroki problem, który dotyka nie tylko mężczyzn. Coraz częściej to właśnie kobiety narażone są na tą nieprzyjemną przypadłość. Bez względu na płeć zawsze jest to problem, który obniża nasze poczucie wartości i pewność siebie. Na szczęście rozwój medycyny estetycznej daje nadzieję i możliwość skutecznego przeciwstawienia się łysieniu.


Kluczem do walki z tym problemem jest znalezienie przyczyny, a następnie skuteczne jej wyeliminowanie. Swego rodzaju innowacją okazała się metoda nazywana trichoscanem. Dzięki tej nowej metodzie mamy możliwość z pewną dokładnością określić typ łysienia.

 

Dzięki trichoscanowi dowiemy się miedzy innymi o:

  • gęstości naszych włosów (liczba włosów / cm2),
  • wymiarów włosów,
  • dynamiki ich porostu,
  • cykl życia naszych włosów.

 

Szczególnie cenną informacją jest zbadanie fazy życia naszych włosów. Jeśli okaże się, że są one w tak zwanym telogenie to oznaczać to będzie, że dotknęło nas łysienie. Możemy więc dokładnie określić jaki odsetek włosów znajduje się w regresie w stosunku do tych, które znajdują się jeszcze w cyklu wzrostu.

 

Trichoscan to metoda nowoczesna. Badanie opiera się zarówno o działania mikroskopowe jak i o cyfrową analizę obrazu. Zabieg dla pacjenta jest bardzo prosty i co warto podkreślić bezbolesny. Zaczyna się on od ogolenia kawałka głowy – zazwyczaj wystarczy ok. 2 cm. Kolejno w dniu badania nakłada się specjalny barwnik, który aktywuje się po ok. 12 minutach. Następnie zmywa się barwnik, a do głowy przykłada się specjalistyczną kamerę – przesyła ona dane do komputera. Wynik dostępny jest od razu po zakończeniu badania.

 

Największą zaletą tej metody jest prostota, bezbolesność oraz wysoka dokładność. Z jej pomocą bez trudu rozpoznamy cykl życia naszych włosów i w przypadku problemu łysienia dobierzemy metodę jej zapobiegania.

Komentarze są zamknięte!