Szybciej do celu! – o terapiach skojarzonych w medycynie estetycznej

62423089 - woman with a clean skin on a blue background

3 listopada 2016 • Wszystkie • Wyświetleń: 1915

Nawet najbardziej zaawansowane technologicznie zabiegi nie przynoszą efektów jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki; im bardziej spektakularnej metamorfozy oczekujemy, tym większej rezerwy czasu będziemy potrzebować. A może jest jakis sposób by  przyspieszyć rezultaty i wzmocnić ostateczny efekt?

 

Problem: Zalegająca tkanka tłuszczowa

Rozwiązanie: Lipoliza iniekcyjna + Endermologia

 

Jeżeli Twoim problemem jest nadmiar tkanki tłuszczowej, dążenie do wymarzonej sylwetki poprzez zbilansowaną dietę i codzienne ćwiczenia możesz znacząco przyspieszyć zabiegami Lipolizy iniekcyjnej. Jest to metoda modelowania sylwetki dedykowana w szczególności tym partiom ciała, które nie są zbyt podatne na dietę i ćwiczenia; zaliczymy do nich wewnętrzną stronę ud, łydki, ramiona, dolne partie brzucha, podbródek.

Zabieg polega na ostrzyknięciu problematycznych partii ciała preparatem, który ma za zadanie przerwać ciągłość błon komórkowych komórek tłuszczowych i pomóc przetransportować produkty rozpadu tłuszczu drogą naczyń krwionośnych i limfatycznych do wątroby. Tam zostaną one zmetabolizowane i usunięte z organizmu. Aby pobudzić system immunologiczny do procesów usuwania komórek tłuszczowych z organizmu, preparat musi wywołać bodziec w postaci miejscowego stanu zapalnego, który będzie stopniowo ustępował do 7 dni po zabiegu.

Procesy zachodzące w organizmie będą wymagały czasu. Aby osiągnąć zamierzone rezultaty, potrzeba zazwyczaj 3-5 zabiegów w odstępach 3-6 tygodniowych. Nie musisz jednak biernie czekać. Możesz przyspieszać procesy regeneracyjne zachodzące w skórze głębokiej oraz wspomagać ostateczny efekt zabiegami Endermologii- nawet do kilkunastu razy w ciągu jednej przerwy między zabiegami Lipolizy iniekcyjnej! Endermologia, czyli masaż próżniowy, pomoże odprowadzić zniszczone komórki tłuszczowe oraz zapobiegnie powstawaniu podskórnych nierówności.

 

Problem: Cellulit

Rozwiązanie: Karboksyterapia + Endermologia

 

Cellulit to nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, występujące razem z obrzękowo-włóknistymi zmianami tkanki podskórnej. Mimo, iż jest uważany za powszechną zmorę kobiet, cellulit nawet w zaawansowanym stadium jest podatny na zabiegi modelujące. Ważne by dobrać odpowiednie metody leczenia i zachować systematyczność.

Karboksyterapia opiera się na podwójnym mechanizmie działania; mechanicznym rozbijaniu tkanki tłuszczowej poprzez penetrację gazu oraz chemicznym oddziaływaniu na uszkodzone tkanki skóry. Zabieg polega na precyzyjnym wstrzykiwaniu niewielkich depozytów dwutlenku węgla za pomocą cienkiej igły w dowolny obszar ciała. Komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na iniekcję CO2. Wprowadzony śródskórnie dwutlenek węgla ulega częściowej przemianie w kwas węglowy, który rozpuszcza ściany komórek tłuszczowych. Dochodzi do rozluźnienia struktury zwłóknień oraz zwiększenia przepływów kapilarnych, a w efekcie usprawnienia przepływów limfatycznych. Dodatkowo stymulacja syntezy kolagenu i odnowienie komórek skóry prowadzi do wygładzenia powierzchni skóry i usunięcia nieestetycznego efektu „skórki pomarańczowej”.

Tu również warto uzupełnić terapię o zabiegi Endermologii. Wspomniany już masaż próżniowy usprawni krążenie i przepływ limfy w organizmie. Bodźce dostarczane podczas zabiegu będą stymulowały metabolizm dzięki czemu organizm szybciej wydali toksyny i zalegającą tkankę tłuszczową.

 

Problem: Problemy skórne

Rozwiązanie: Laseroterapia + Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym

 

Kiedy pogoda wymusza na nas kolejne warstwy ciepłego okrycia, naszą wizytówką stają się te części ciała, których nie osłaniamy czyli twarz i dłonie. Jeżeli kondycja Twojej skóry pozostawia wiele do życzenia, jest to najlepsza pora by zdecydować się na zabiegi laserowe. Zmniejszona ekspozycja słoneczna zniweluje ryzyko przebarwień oraz wpłynie korzystnie na komfort po zabiegu.

Terapia laserowa umożliwia usunięcie blizn (szczególnie spektakularne efekty przynosi w leczeniu rozległych blizn potrądzikowych, pooparzeniowych oraz po zabiegach chirurgicznych), likwidację rozszerzonych porów i bruzd, służy poprawie napięcia oraz pozwala na Resurfacing laserowy.

Zabieg wykonywany jest laserem frakcyjnym CO2, który podczas każdego impulsu emituje liczne wiązki światła laserowego, tworząc kontrolowane kolumny mikrouszkodzeń w warstwie naskórka i skóry właściwej. Impulsy laserowe emitowane są na powierzchni skóry jeden obok drugiego, co pozwala na wytworzenie siateczki mikrouszkodzeń na danym obszarze skóry. Każda kolumna otoczona jest zdrową, nienaruszoną tkanką, która natychmiast rozpoczyna namnażanie nowych komórek. W wyniku działania lasera dochodzi także do długotrwałej stymulacji produkcji kolagenu. W ten sposób skóra głęboka dostaje silny bodziec do intensywnej przebudowy. Dzięki kontrolowanym mikrouszkodzeniom otrzymujemy nową, strukturalnie lepszą tkankę.

W szczególności kiedy obszar poddawany zabiegowi jest rozległy oraz kiedy lekarz kwalifikuje nasz stan wyjściowy na więcej niż jeden zabieg, warto rozważyć mezoterapię osoczem bogatopłytkowym jako uzupełnienie i przyspieszenie procesów gojenia. Chodzi o to, by nowo powstająca tkanka była jak najlepszej jakości. Na podobnej zasadzie zadziała klasyczna mezoterapia dostarczając kompleksu witamin, minerałów i aminokwasów w specjalnie skomponowanym koktajlu. Ze względu na wysokie stężenie czynników wzrostu podanych bezpośrednio w objętym leczeniem obszarze, mezotrapia osoczem bogatopłytkowym przynosi doskonałe rezultaty nie tylko jako uzupełnienie laseroterapii, ale również w leczeniu oparzeń i przewlekłych owrzodzeń. Może być z powodzeniem stosowana do przyspieszenia procesów regeneracji po innych zabiegach medycyny estetycznej lub chirurgii plastycznej.

 

Problem: Słabe, przerzedzające się włosy

Rozwiązanie: Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym + Karboksyterapia

 

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym jest z ogromnym powodzeniem stosowana również w leczeniu łysienia oraz w terapiach dla generalnego wzmocnienia i poprawy kondycji włosów.

Te doskonałe rezultaty są możliwe dzięki sposobowi pozyskiwania materiału. Osocze bogatopłytkowe to koncentrat płytek krwi w niewielkiej objętości osocza uzyskiwany w procesie wirowania krwi pobranej z żyły pacjenta bezpośrednio przed zabiegiem. Biokompatybilność czyli zgodność tkankowa niweluje ryzyko reakcji uczuleniowej bądź niskiej przyswajalności, co może mieć miejsce u niektórych pacjentów w przypadku kuracji syntetycznym koktajlem substancji leczniczych. Nie ma bowiem możliwości, żeby własne płytki krwi zostały odrzucone przez organizm. Jest to również propozycja dla pacjentów poszukujących produktów naturalnych lub z ryzykiem wystąpienia alergii.

Skoncentrowane czynniki wzrostu zawarte w osoczu bogatopłytkowym dostarczają skórze głowy kompleksu substancji odżywczych bezpośrednio w miejscu dotkniętym problemem. Aby poprawić ich wchłanialność można terapię usupełnić o zabiegi Karboksyterapii.

Inaczej niż w przypadku cellulitu, CO2 zostaje podany bardzo płytko na całym bądź tylko częściowo na wskazanym obszarze skóry głowy. W wyniku działalności dwutlenku węgla mieszki włosowe otrzymują zwiększoną ilość tlenu a naczynia krwionośne ulegają miejscowemu rozszerzeniu sprzyjając lepszej wchłanialnosci składników odzywczych. Powstają nowe kapilary odżywiające tkanki skóry, które z kolei odpowiadają za transport niezbędnych mikroelementów do mieszków włosowych. Wzrost macierzy powoduje również stymulację uśpionych mieszków włosowych. Efektem zabiegu jest zahamowanie wypadania włosów, poprawa ukrwienia i odżywienia skóry głowy oraz stymulacja wzrostu włosa.

 

Komentarze są zamknięte!