Rozstępy – problem wielu kobiet

Rozstępy

19 kwietnia 2014 • Rozstępy • Wyświetleń: 2040

Kolejny problem szpecący piękne ciała, nawet te smukłe i zadbane. Niestety nie mamy pełnej kontroli nad ich pojawieniem się. Przyczyn jest wiele: gwałtowne przytycie, schudnięcie, nagły wzrost, czynniki genetyczne, ciąża, hormony. To wszystko przyczynia się do formowania się wrzecionowatych pasm na skórze ud, pośladków, brzucha i piersi. Oczywiście problem ten nie dotyka jedynie kobiet, mogą się zmagać z nimi także chłopcy lub mężczyźni, jednak jest to mały procent płci silniejszej. W wyniku wyżej wymienionych czynników w strukturze naszej skóry zostają zerwane sieci włókien kolagenowych, skóra traci jędrność, elastyczność i odpowiednie napięcie.

 
Najpierw różowe, wrzecionowate pasma, potem białe pręgi – tak właśnie wyglądają rozstępy.
O ile w początkowym stadium rozwijania się rozstępów są one jeszcze do pokonania i warto rozpocząć walkę, tak niestety w późniejszym okresie, możemy jedynie próbować zatuszować powstałe już nieestetyczne pasy.

 
Profilaktyka
Warto zatem podejść do sprawy wcześniej i podjąć profilaktykę i starać się zapobiec ich powstawaniu, np. w przypadku gdy jesteśmy narażone na nie poprzez uwarunkowania genetyczne bądź gdy wchodzimy w cudowny stan ciąży i połogu. Mowa tutaj przede wszystkim o nawilżeniu i jeszcze raz nawilżeniu skóry! Warto zaopatrzyć się w kosmetyki, które w swym składzie posiadają oleje naturalne i masło Shea. Dodatkowo należy pamiętać o kontrolowaniu masy ciała i pić przynajmniej 1,5 do 2 l wody dziennie. Przy walce z pręgami nie można zapomnieć o domowych masażach, uprawianiu sportu i oczywiście zdrowej diecie, która jest podstawą w dbaniu o odpowiednią kondycję skóry.

 
Gdy sprawa wygląda poważniej
Nie jest łatwo, gdy nasze rozstępy przybrały koloru białego i uporczywa walka z nimi traci sens i nie przynosi odpowiednich skutków. Należy wtedy wziąć sprawy na poważnie i wybrać się do dermatologa, który pomoże zredukować ich ilość (pamiętajmy, że w większości przypadków nie uda się usunąć rozstępów w 100%, jednak można zmniejszy ich poziom i widoczność).
Niektóre z metod stosowanych w gabinetach kosmetycznych i klinikach estetycznych:
• Peeling chemiczny
• Mikrodermabrazja
• Laser frakcyjny

Tagi:,

Komentarze są zamknięte!