Poznaj swojego sprzymierzeńca w walce z upływającym czasem

Kwas hialuronowy

29 stycznia 2016 • Medycyna estetyczna, Porady ogólne, Skóra rąk i stóp, Skóra twarzy, Wszystkie • Wyświetleń: 1755

Skóra to prawdziwy magazyn wody. Blisko 20% całych jej zasobów w naszym organizmie zgromadzonych jest właśnie w skórze. Większość pochodzi z tego co jemy i pijemy. Kiedy jednak obserwujemy spadek elastyczności i wysuszenie skóry, regularne uzupełnianie płynów i zbilansowana dieta mogą nie wystarczyć.

Wówczas rozwiązaniem okazać się mogą zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego. Powszechnie znany jako doskonały wypełniacz- nie wszyscy zdają sobię jednak sprawę z jego nawilżających właściwości. Bardzo silnie wiąże wodę (jedna cząsteczka kwasu hialuronowego wiąże nawet kilkaset cząsteczek wody) nadając skórze jędrność i nawilżenie od wewnątrz. Cząsteczki kwasu hialuronowego zwalczają wolne rodniki, zmniejszają podrażnienie naskórka, osłaniają warstwę rogową naskórka przed szkodliwymi czynnikami z zewnątrz a dodatkowo rozświetlalą cerę i przywracają jej naturalny koloryt.

Kwas hialuronowy to naturalnie występująca w organiźmie substancja. To właśnie jego biozgodność decyduje o doskonałych efektach jakie uzyskuje się z jego wykorzystaniem.  Występując w naturze wypełnia przestrzenie między komórkami, kiedy więc jest go dużo, skóra jest napięta i jędrna, szybko się regeneruje. Niestety, z upływem lat jego poziom w organiźmie nieuchronnie spada . Do czterdziestego roku życia tracimy aż połowę zapasów kwasu hialuronowego w efekcie czego zaczynamy obserwować oznaki starzenia się skóry. W kosmetologii od dawna ceni się jego rewitalizujące właściwości. Wystarczy przyjrzeć się etykietom kosmetyków do pielęgnacji skóry by zauważyć jak powszechne jest jego zastosowanie w liniach produktów dedykowanych walce z upływającym czasem.

Warto jednak zadać sobie pytanie czy działanie powierzchniowe zapewni nam taki efekt jakiego oczekujemy.  Należy zdawać sobie sprawę, że kwas hialuronowy obecny w kosmetykach doskonale uzupełni pielęgnację z poziomu naskórka, nie będzie jednak w stanie przeniknąć do warstw głębokich skóry. Nowoczesne rozwiązania medycyny estetycznej wychodzą naprzeciw oczekiwaniom milionów kobiet na całym świecie pozwalając na bezpieczne podanie preparatu w głąb skóry. Jak można przypuszczać efekt jest nie tylko bardziej widoczny ale również niemal natychmiastowy w porównaniu do tego, co możemy osiągnąć codzienną pielęgnacją. Zabiegi można wykonywać cały rok, ze szczególnym wskazaniem okresów w których skóra jest wyjątkowo narażona na utratę wody i uszkodzenia mechaniczne.

Zima powinna być dla nas okresem wzmożonej dbałości o skórę. Częste zmiany temperatur (ogrzewane pomieszczenia i mroźne powietrze na zewnątrz), naskórek poddawany ciągłym otarciom przez dodatkowe warstwy ubrań, zapominanie o kremach ochronnych czy rękawiczkach- to wszystko wystawia naszą skórę na ciężką próbę, której efekty są często długofalowe. Jest to więc dobry czas by zastanowić się co możemy zrobić by zawsze cieszyć się promiennym wyglądem.

Tagi:

Komentarze są zamknięte!