Powiększanie i korekta kształtu ust

6719561649_8a28b4f92a_o

22 stycznia 2015 • Medycyna estetyczna, Porady ogólne, Wszystkie • Wyświetleń: 1883

Wyraziste, pełne, pięknie umalowane wargi zdecydowanie przyciągają wzrok i dodają seksapilu. Która z nas nie chciałaby pochwalić się ponętnymi ustami, którym nikt nie mógłby się oprzeć?

Są pewne partie ciała, o które musimy dbać w szczególności, gdyż stają się naszą wizytówką. A jak mówi wszystkim znane powiedzenie – jak Cię widzą tak Cię piszą. Jednym z tak ważnych elementów naszego wizerunku są usta. Aby były ładne, jedwabiste i przede wszystkim zadbane należy poczynić kilka prostych kroków, takich jak maseczki z miodu, peelingi i przede wszystkich ochrona przed wysuszeniem i pęknięciem, czyli pomadka. Jednak nie każdy może poszczycić się ponętnymi ustami. Co trzecia kobieta narzeka na kształt swoich ust i ich objętość, na co niestety domowe sposoby nie mają wpływu. Dlatego medycyna estetyczna wyszła naprzeciw oczekiwaniom kobiet i od wielu lat w gabinetach kosmetycznych stosuje się metody powiększające usta.

 

Czym wypełnia się usta?

Jeżeli matka natura nie obdarzyła nas wydatnymi wargami można skorzystać z oferty klinik medycyny estetycznej, które oferują zabieg powiększania i korekty kształtu ust. Zabieg ten w większości przypadków wykonywany jest za pomocą kwasu hialuronowego.

Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w skórze człowieka, dlatego zabieg ten uważany jest za jeden z najbezpieczniejszych i mało inwazyjnych. Niestety z upływem lat, poziom kwasu hialuronowego w skórze spada, co powoduje, że skóra nie jest odpowiednio nawilżona i uwodniona. Podobnie dzieje się w przypadku ust. Ich kontur wraz z wiekiem rozmywa się, tracąc przy tym także naturalny koloryt.

 

Na czym polega zabieg?

Zabieg powiększenia ust jest mało inwazyjny, jednak wargi są bardzo wrażliwą partią twarzy, dlatego tuż przed zabiegiem lekarz stosuje znieczulenie miejscowe w postaci kremu znieczulającego. Przed wykonanym nakłuciem należy dobrze zmyć makijaż. Cała procedura polega na dostarczeniu skórze właściwej preparatu na bazie kwasu hialuronowego przy pomocy specjalistycznej strzykawki z bardzo cienką igłą.

W celu uzyskania jak najlepszego i naturalnego efektu, przed zabiegiem lekarz zaproponuje co należy skorygować.

 

Podczas zabiegu można:
• Wypełnić drobne zmarszczki wokół ust
• Unieść kąciki ust
• Wymodelować kontur ust
• Zwiększyć objętość warg

 

A po zabiegu…
Lekarz wykonujący zabieg zaleca, aby tuż po zabiegu unikać okazywania nadmiernej ekspresji wokół ust i dotykania ostrzykniętego miejsca. W dniu wykonania powiększenia ust należy stronić od nadmiernego nagrzewania organizmu (solarium, sauna).

 

Jakie efekty można uzyskać?
Tuż po zabiegu na wargach i okolicy może utrzymać się obrzęk, który winien ustąpić już na drugi dzień, a nawet po kilku godzinach, a później… A później można cieszyć się jędrnymi i ponętnymi ustami, naturalnym kolorem i odpowiednim nawilżeniem. Młodzieńczy efekt to także efekt zniknięcia małych i większych zmarszczek.

Efekt utrzymuje się do kilku miesięcy, jednak wszystko zależy od wieku pacjenta i trybu życia jaki prowadzi.

 

Przeciwwskazania
• Ciąża, okres połogu
• Infekcje skórne
• Skłonność do blizn
• Cukrzyca
• Nadwrażliwość na kwas hialuronowy

One Response to Powiększanie i korekta kształtu ust

  1. S.D. pisze:

    Jestem po takim zabiegu. Było bezboleśnie, szybko, a efekty bardzo dobre. Mogę z czystym sumieniem polecić każdej kobiecie, której usta pozwalają czuć się KOBIECO!