Pielęgnacja skóry latem

Pielęgnacja skóry latem

6 lipca 2017 • Porady ogólne, Skóra rąk i stóp, Skóra twarzy, Wszystkie • Wyświetleń: 1809

Wakacje… sezon urlopów i wyjazdów w piękne, słoneczne miejsca trwa. Nie zapominaj jednak o tym, aby każdego dnia poświęcić chwilę swojej skórze. Nawilżona, zdrowa i gładka skóra powinna być atrybutem każdej kobiety. Natomiast to, jak zadbasz o nią latem będzie miało odbicie na jej kondycji jesienią. Chyba każda z nas marzy aby skóra po urlopie wyglądała na rozpromienioną i zdrową. Jak to zrobić? Z chęcią damy wam kilka ważnych rad:

1. Pamiętaj o dokładnym oczyszczeniu skóry każdego dnia!

Latem, gruczoły obecne na naszej skórze pracują dużo intensywniej, co powoduje ryzyko zwiększenia na niej obecności zanieczyszczeń a w efekcie powstawania niepożądanych zmian skórnych. Zalecamy dokładny demakijaż i oczyszczenie całej twarzy. Zwróć też szczególną uwagę na okolicę oka, która również wymaga odpowiedniej pielęgnacji.

2. Złuszczanie jest potrzebne, także w ciepłe dni

Silne peelingi chemiczne (np. kwas salicylowy) są przeznaczone do stosowania tylko w okresie jesienno- zimowym i wczesną wiosną. Nie zmienia to faktu, że letnią porą, naskórek również ulega złuszczaniu i potrzebuje pomocy z zewnątrz. Tutaj proponujemy delikatne peelingi, zaczynając od kwasu migdałowego, poprzez złuszczanie przy pomocy peelingu z drobinkami oraz w przypadku bardzo wrażliwej cery- enzymatycznego. Dzięki temu martwy naskórek zostanie szybciej usunięty a skóra uzyska świeży, promienny wygląd.

3. Nawilżanie!

Odpowiedni poziom nawilżenia kluczem do sukcesu! Jeśli skóra została już dokładnie oczyszczona a martwy naskórek usunięty, pora na zastosowanie kosmetyków nawilżających, które powinny być niezbędne w letniej pielęgnacji. Polecamy produkty z zawartością kwasu hialuronowego oraz kolagenu.

4. Filtry przeciwsłoneczne podstawą każdego wyjścia na słońce!

Odpowiednia podstawowa pielęgnacja to niestety za mało aby móc w pełni cieszyć się gorącym słońcem. Najważniejsze przed każdym wyjściem jest nałożenie preparatu z wysokim filtrem przeciwsłonecznym. Przypominamy, że skóra bez filtru jest dużo bardziej podatna na powstawanie zmarszczek, utratę kolorytu i powstawanie licznych przebarwień.

5. Pij dużo wody

Pielęgnacja z zewnątrz jest ważna ale równie ważne jest przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów, zwłaszcza wody. Letnią porą istnieje dużo większe ryzyko odwodnienia i przesuszenia skóry. Stąd też pamiętajmy o przynajmniej 8 szklankach wody każdego dnia.

 

Stosowanie się do tych rad  gwarantuje nie tylko udane wakacje ale i radość po nich gdy będziecie mogły się cieszyć piękną skórą. Tymczasem życzymy udanych wyjazdów i dużo słońca!

 

Tagi:

Komentarze są zamknięte!