Pielęgnacja dłoni

8654376004_325bbd9c3c_o

22 listopada 2014 • Porady ogólne, Skóra rąk i stóp, Wszystkie • Wyświetleń: 2350

Pozostając w tematyce pielęgnacji zajmiemy się wizytówką kobiety czyli dłońmi, które potrafią szybko zdradzić nasz wiek. Mają one największy kontakt ze szkodliwymi środkami chemicznymi i zarazkami. Dodatkowo podczas zimy narażone są na mało przyjazne warunki atmosferyczne, takie jak mróz, który wysusza i niszczy dłonie (warto nosić rękawiczki!). Warto skupić się na pielęgnacji dłoni i poświęcić im odrobinę czasu, aby zapobiec ich szybszemu starzeniu się. Więc jak dbać o dłonie, by na długo zachowały młodość? Oto kilka podstawowych rad.

Krem to podstawa
Zacznij od zaprzyjaźnienia się z krem do rąk. Jest to jedna z najtańszych i najprostszych metod, które opóźnią procesy starzenia, odpowiednio nawilżą dłonie i uchronią przed niektórymi szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. O ile jest to możliwe, powinniśmy kremować dłonie jak najczęściej. W ciągu dnia warto używać kremu, który łatwo się rozprowadza i szybko wchłania. Na noc zaleca się stosowanie kremu bardziej tłustego z witamina (w drogeriach dostępne są bawełniane rękawiczki, które możemy założyć po zaaplikowaniu kremu i pójść z nimi spać). Nie zapominajmy o paznokciach i skórkach wokół nich – one też wymagają pielęgnacji!

Zabiegi pielęgnacyjne
Zaleca się, aby raz w tygodniu poświęcić naszym dłoniom znacznie więcej uwagi. Tak jak w przypadku stóp, warto użyć peelingu drobno lub gruboziarnistego, który złuszczy martwy naskórek. Po wykonaniu peelingu zaleca się zastosowanie maseczki, która dodatkowo nawilży i zmiękczy nasze dłonie. Na drogeryjnych półkach znajdą się tego typu kosmetyki przeznaczone specjalnie dla dłoni.
Gdy dysponujemy większą ilością czasu można wykorzystać produkty dostępne w domu do przygotowania kąpieli. Może to być połączenie oliwy z oliwek lub zwykłej oliwki z sokiem z cytryny. Taki zabieg natłuści nasze dłonie i zmiękczy skórki wokół paznokcia. Do wykonania takiej kąpieli możemy również wykorzystać olej rycynowy, zioła, miód a nawet siemię lniane. Efekt zawsze będzie zadowalający.

PAMIĘTAJ:
• Częste mycie dłoni na pewno usuwa zarazki, jednak jest równie szkodliwe jak i one. Usuwamy wtedy naturalną warstwę ochronną łoju co prowadzi do wysuszania skóry dłoni.
• Warunki atmosferyczne też potrafią być bezlitosne dla naszych dłoni. Zimą należy używać tłustych kremów, a podczas wyjść na zewnątrz TRZEBA zakładać rękawiczki! Latem zainwestuj w kremy z filtrem UV.
• Podczas prac domowych, gdy mamy styczność z detergentami, warto zakładać specjalne rękawiczki.
Stosując się do tych rad możemy śmiało cieszyć się pięknymi, zadbanymi i młodymi dłońmi! 

Komentarze są zamknięte!