Mężczyzna w gabinecie medycyny estetycznej

123

26 sierpnia 2016 • Wszystkie • Wyświetleń: 2150

Dbałość o wygląd dawno już przestała być domeną kobiet. W dzisiejszych czasach nikt już nie ma wątpliwości, że na sukcesy zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym w znacznym stopniu ma wygląd. Niejednokrotnie to, jak zostaniemy odebrani może przesądzić o naszych perspektywach zawodowych zanim jeszcze zdążymy się wypowiedzieć. Panowie doskonale zdają sobie z tego sprawę i dlatego nowoczesny mężczyzna podąża nie tylko za nowinkami technologicznymi ale także orientuje się jak przy wsparciu lekarza i wykorzystaniu nowoczesnej technologii utrzymać atrakcyjny wygląd.

Większość znaków czasu to nie tylko kwestia estetyczna, ale również dyskomfort psychiczny. Niezależnie od wieku, zadbany mężczyzna to pewny siebie mężczyzna. Niezależnie od tego czy chodzi o zdrowie, lepszą samoocenę czy powodzenie u kobiet Panom zawsze zależy na tym by efekt zabiegu był jak najbardziej naturalny. Istotny jest również dyskomfort pozabiegowy; im szybciej można wrócić do codziennych obowiązków, tym lepiej. Przedstawiamy zabiegi z których najczęściej korzystają mężczyźni.

 

Łysienie

Proces przerzedzania się włosów można spowolnić lub zatrzymać- w niektórych przypadkach nawet pobudzić uśpione mieszki włosowe- dzięki podawaniu skoncentrowanych czynników wzrostu bezpośrednio w owłosioną skórę głowy. W czasie konsultacji lekarz doradzi właściwą dla pacjenta metodę; klasycznej mezoterapii bądź mezoterapii osoczem bogatopłytkowym.

Klasyczna mezoterapia polega na śródskórnym podaniu specjalnego koktajlu witamin, minerałów i aminokwasów. W skład ampułki wchodzą substancje odżywiające włosy, m.in. dekspantenol, minoksydyl, oligoelementy, krzemionkę organiczną oraz leki przeciwzapalne regenerujące strukturę włosa.

Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego jest poprzedzony pobraniem niewielkiej ilości krwi od pacjenta, którą następnie umieszcza się w wirówce. Po odwirowaniu krwi uzyskuje się gotowe do podania pacjentowi osocze czyli skoncentrowane czynniki wzrostu zawarte w płytkach krwi. To właśnie sposób pozyskiwania materiału rozróżnia te zabiegi. W przypadku klasycznej mezoterapii komponenty koktajlu są syntetyczne czyli wytworzone w laboratorium. Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym wykorzystuje zgodność tkankową- nie ma bowiem możliwości, żeby własne płytki krwi zostały odrzucone przez organizm. Dodatkowo jest to alternatywa dla pacjentów poszukujących produktów naturalnych lub z ryzykiem wystąpienia alergii.

Stymulacji mieszków włosowych służy również Karboksyterapia. Zabieg polega na precyzyjnym wstrzykiwaniu niewielkich depozytów dwutlenku węgla bardzo płytko na obszarze owłosionej skóry głowy. W wyniku działalności CO2 mieszki włosowe otrzymują zwiększoną ilość tlenu oraz składników odżywczych, co bezpośrednio przekłada się na kondycję włosów. W wyniku iniekcji, naczynia krwionośne ulegają miejscowemu rozszerzeniu. Powstają nowe kapilary co wspomaga odżywienie tkanek skóry, które z kolei odpowiadają za transport niezbędnych mikroelementów do mieszków włosowych. Wzrost macierzy powoduje również stymulację uśpionych mieszków włosowych.

Z naszego wieloletniego doświadczenia wynika, że najlepsze rezultaty w leczeniu wypadania włosów daje terapia skojarzona, która łączy leczenie farmakologiczne i stosowanie kuracji zewnętrznych takich jak karboksyterapia czy mezoterapia. Ważne, by przed podjęciem leczenia specjalista zdiagnozował dokładnie podłoże problemu oraz nadzorował cały proces kuracji.

 

Zmarszczki i opadające powieki

Stres, brak snu, używki, niezbilansowana dieta- to tylko niektóre z czynników mających wpływ na dynamikę procesu starzenia się skóry. W efekcie twarz sprawia wrażenie permanentnego zmęczenia i niezadowolenia.

Propozycją dla Panów chcących pozbyć się zmarszczek bez użycia wypełniaczy oraz rozważających chirurgiczny lifting powiek (blefaroplastykę) jest Plasma IQ. Technologia najnowszej generacji pozwala na wytworzenie kontrolowanej mikro wiązki plazmy, która powoduje odparowanie naskórka i obkurczenie się skóry w rejonie poddanym zabiegowi. Efekt termiczny wytworzony podczas zetknięcia się końcówki urządzenia ze skórą stymuluje wytwarzanie nowych włókien kolagenu i elastyny odpowiedzialnych za jędrność i gęstość skóry. Pozwala to na niwelowanie zmarszczek, plam starczych, przebarwień a nawet na niechirurgiczny lifting- nie tylko powiek! Dzieki Plasmie IQ można zlikwidować wiotkość skóry spowodowaną znaczną utratą wagi a także wyleczyć blizny pooperacyjne lub rozstępy powstałe w fazie gwałtownego wzrostu.

Główną zaletą zabiegu jest bezinwazyjność. Działanie Plasmy IQ jest doskonałą altermatywą dla skalpela. Brak konieczności przerwania ciągłości skóry właściwej jak w przypadku zabiegów chirurgicznych skraca czas gojenia i znacząco wpływa na komfort pacjenta po zabiegu. Urządzenie jest niezwykle precyzyjne; mikrowiązka plazmy działa jedynie w obrębie naskórka, co eliminuje ryzyko uszkodzenia termicznego skóry właściwej. Precyzyjność urządzenia pozwala na pracę w okolicy narządu wzroku bez obawy o ryzyko uszkodzenia nerwów.

 

Poszarzała cera, rozszerzone pory, bruzdy

Rozwiązaniem na poszarzałą, ziemistą cerę będzie mezoterapia osoczem bogatopłytkowym lub zabiegi laserowe. Osocze bogatopłytkowe inicjuje od wewnątrz procesy naprawcze skóry oraz poprawia ukrwienie dzięki czemu przywraca skórze zdrowy koloryt. Czynniki wzrostu, które dotąd krążyły w krwiobiegu w całym organizmie zostają podane śródskórnie dokładnie w obszarze potrzebującym dodatkowej stymulacji. Następuje intensywne pobudzenie komórek skóry do procesów odnowy. W efekcie twarz odzyskuje młodzieńczą witalność, staje się gładsza i bardziej napięta, lepiej odbija światło. Osocze bogatopłytkowe przynosi doskonałe rezultaty w terapiach anty-aging, leczeniu zmian potrądzikowych, oparzeń i przewlekłych owrzodzeń.

Aby trwale poprawić kondycję skóry warto również rozważyć resurfacing laserowy. Nowoczesna technologia lasera frakcyjnego CO2 służy zainicjowaniu procesów złuszczających aby odsłonić zdrową, odmłodzoną skórę. Wiązka lasera tworzy mikrouszkodzenia pobudzając otaczające tkanki do intensywnej przebudowy. Pobudza produkcje kolagenu odpowiedzialnego za gęstość i napięcie skóry. Działanie lasera CO2 umożliwia zniwelowanie rozszerzonych porów, spłycenie bruzd, poprawia napięcie skóry. Odpowiednia seria zabiegów może w całości zlikwidować nawet rozległe blizny potrądzikowe, poparzeniowe czy rozstępy.

Planując zabieg laserowy należy pamiętać, że skóra po zabiegu nie powinna być eksponowana na słońce. Nie wolno również przeprowadzać zabiegu na świeżo opalonej skórze. Warto też wiedzieć, że mezoterapia osoczem bogatopytkowym może być z powodzeniem stosowana do przyspieszenia procesów regeneracji po zabiegach laserowych oraz innych zabiegach medycyny estetycznej lub chirurgii plastycznej.

 

Nadpotliwość

Wydzielanie potu jest naturalną funkcją fizjologiczną- dzięki niemu organizm kontroluje temperaturę ciała oraz oczyszcza się z toksyn. Niefortunnie, intensywność jego wydzielania może być uciążliwa w codziennym życiu; ogranicza swobodę w kontaktach towarzyskich i zawodowych rodząc zakłopotanie i nerwowość już na etapie podania dłoni. Może prowadzić do natręctw ruchowych lub nerwicy.

Wzmożona potliwość może prowadzić do maceracji skóry, sprzyja zakażeniom bakteryjnym i grzybiczym. Nowoczesna medycyna estetyczna nie pozostawia nas jednak bezradnych wobec tego problemu. Nie każdy wie, że toksyna botulinowa (botox) służy nie tylko wypełnianiu zmarszczek mimicznych i modelowaniu twarzy, ale z równym powodzeniem stosowana jest właśnie w leczeniu nadpotliwości. Jest to małoinwazyjna metoda o dużej skuteczności, doskonała alternatywa dla interwencji chirurgicznej (łyżeczkowanie gruczołów potowych).

Działanie toksyny botulinowej polega na zablokowaniu nerwów pobudzających gruczoły potowe. Zahamowanie bodźców pochodzących z układu nerwowego skutkuje uśpieniem pracy gruczołów, a tym samym brak wydzielania potu w obszarze poddanym zabiegowi. Niewątpliwym plusem tej metody jest długoterminowość rezultatów. Efekty utrzymują się 6-9 miesięcy, a przy kolejnych powtórzeniach zabiegu czas działania substancji aktywnej może się wydłużać. Substancja zaczyna działać po ok. 72 godzinach, natomiast pełny efekt możemy oceniać 7-14 dni po iniekcji.

Komentarze są zamknięte!