Mężczyzna w gabinecie kosmetycznym?

9308003847_1fbc8c467c_b

30 października 2014 • Medycyna estetyczna, Porady ogólne, Skóra twarzy, Trądzik, Wszystkie • Wyświetleń: 1927

Przez długi czas dla większości mężczyzn istniały trzy rodzaje kosmetyków – żel pod prysznic, żel do golenia i dezodorant. Na szczęście takie myślenie powoli ulga zmianie. Mężczyźni świadomie sięgają po kosmetyki do pielęgnacji, chcąc zadbać o siebie i swój wizerunek. Niech nie zmyli Was to, że do kosmetyczki zaglądają jedynie kobiety – badania dowodzą, że obecnie 3 na 10 klientów gabinetów kosmetycznych lub klinik medycyny estetycznej to mężczyźni!
Świat zmienia się nieustannie a my razem z nim. Nasze pojęcie o medycynie estetycznej również. Mało kto z nas wie, że obecnie w Polsce powstają gabinety kosmetyczne, których oferta skierowana jest jedynie do płci męskiej. Niegdyś to przepocona koszulka, przetarte spodnie i tygodniowy zarost symbolizowały prawdziwego mężczyznę, obiekt westchnień większości kobiet. W obecnych czasach to schludny, zadbany osobnik alfa budzi znacznie większy podziw i szacunek.

Skóra mężczyzn

Warstwa rogowa skóry mężczyzn jest znacznie grubsza niż u kobiet. Skóra pozostaje dzięki temu dłużej jędrna i elastyczna, jednak po 35. roku życia zostaje przyspieszony proces starzenia się skóry. Zmarszczki ulegają pogłębieniu, skóra wiotczeje, powieki opadają i powstaje tzw. drugi podbródek. Dodatkowo mężczyźni również , tak jak kobiety, zmagają się z problemami skórnymi takimi jak trądzik, nadmierne wydzielanie sebum, zaskórniki bądź rozszerzone pory.

Mężczyzna w gabinecie kosmetycznym

Salony kosmetyczne i kliniki medycyny estetycznej oferują szeroki wachlarz specjalnych zabiegów dla mężczyzn, przeznaczonych dla każdego typu skóry z różnymi problemami. Największą popularnością cieszą się zabiegi oczyszczania skóry – peelingi chemiczne, który zmniejszają stany zapalne, usuwają zaskórniki i sprawiają, że skóra staje się nawilżona i jędrna. Dodatkowo wielu mężczyzn korzysta z zabiegu mezoterapii bezigłowej.
Kolejnym zabiegiem jakiemu chętniej poddają się mężczyźni jest depilacja laserowa. Zazwyczaj dotyczy to owłosienia pach, torsu, brzucha i pleców. Po goleniu zwykłą maszynką bądź woskiem skóra jest podrażniona, włoski odrastają w szybkim tempie i często są jeszcze twardsze niż wcześniej. Przy użyciu lasera zabieg wykonywany w gabinecie przez profesjonalistę jest krótki i bezbolesny, zaś efekty długotrwałe i zadowalające.
Wielu mężczyzn próbuje uporać się również z problemem nadmiernej potliwości. Zabiegi z użyciem toksyny botulinowej, popularnie nazywanej botoksem, pozwalają znacząco ograniczyć ten problem.

Warto zachęcić swoich mężczyzn do wizyty w gabinecie kosmetycznym. W dzisiejszych czasach wygląd zewnętrzny jest bardzo ważnym elementem. Niestety pierwsze kilka sekund podczas poznawania drugiej osoby opiera się głównie na tym jak się prezentujemy. Zadbana skóra, czyste dłonie i uczesanie to czynniki, które mają obecnie ogromne znaczenie, nie tylko w przypadku kobiet.

Komentarze są zamknięte!