Kiedy zacząć interesować się toksyną botulinową?

skora-tlusta-mieszana

30 czerwca 2015 • Medycyna estetyczna, Skóra twarzy, Wszystkie • Wyświetleń: 1789

Obecnie medycyna estetyczna jest na tyle rozwiniętą dziedziną działalności, że wiele kobiet uznaje ją za lek na całe zło. Faktem jest, że dzięki jej dobrodziejstwom mamy możliwość skutecznej likwidacji zmarszczek. I to niemal wszystkich ich typów – do tych pierwszych, delikatnych, po bardziej zaawansowane, głębsze.

 

Czym jest zabieg ostrzykiwania toksyną botulinową?
Jest to skuteczny rodzaj zabiegu, dzięki któremu szybko zniwelujemy oznaki starzenia naszej skóry. Zabieg ten odbywa się poprzez porażenie mięśni mimicznych – to sprawia, że zmarszczka nie pogłębia się oraz nie utrwala. W efekcie tego nasza skóra staje się gładka.
Tego typu zabiegi są bardzo skuteczne w przypadku czoła, okolic brwi czy tak zwanych kurzych łapek.
Rezultaty najczęściej widoczne są przez cały rok. Wszystko jednak zależy od metabolizmy pacjentki – czasami efekt widać krócej, a czasami dłużej.

 

Kiedy zacząć interesować się toksyną botulinową?
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko bowiem zależy od naszego organizmu. Niektóre z kobiet już w wieku 18 lat zauważają u siebie niepokojące zmarszczki. Inne zaś cieszą się nieskazitelną skórą w wieku lat trzydziestu.
Trzeba jednak wiedzieć o jednej prawdzie, która sprawdza się w każdym przypadku. Mianowicie powinniśmy reagować już w przypadku pojawienia się delikatnych zmarszczek. Im szybciej zaczniemy reagować tym lepiej dla naszej skóry – we wczesnym stadium łatwiej jest je po prostu niwelować.

 

Należy również pamiętać o tym, że zabiegi tego typu powinny być wykonywane przez jednostki, które posiadają odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Oddanie się w ręce osób nieodpowiedzialnych może skutkować efektem odwrotnym. Przed zabiegiem każdy specjalista powinien dokładnie skonsultować się z pacjentką, ustalając zamierzony efekt oraz dobierając najlepsze rozwiązania medyczne.
My oczywiście zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszej kliniki. Posiadamy doświadczony personel, który na pewno sprosta oczekiwaniom.

Komentarze są zamknięte!