Czy znasz wszystkie sposoby by zoptymalizować efekty lipolizy iniekcyjnej?

photo-1444913220552-fe31fed9c5bd

5 kwietnia 2016 • Wszystkie • Wyświetleń: 26487

Lipoliza iniekcyjna to metoda modelowania sylwetki pozwalająca na pozbycie się lokalnych złogów tkanki tłuszczowej bez ingerencji chirurgicznej. To ratunek dla problematycznych partii ciała, z których ciężko pozbyć się lokalnie nagromadzonej tkanki tłuszczowej za pomocą ćwiczeń i zbilansowanej diety. Do tych obszarów zaliczymy podbródek, linię żuchwy, policzki, ramiona, plecy, dolne partie brzucha, okolice kolan, wewnętrzną stronę ud, łydki.

Zabieg polega na miejscowym wstrzyknięciu preparatu, który rozpuszcza błony komórkowe komórek tłuszczowych, a następnie pomaga transportować produkty rozpadu tłuszczu drogą naczyń krwionośnych i limfatycznych do wątroby, gdzie zostają one zmetabolizowane i usunięte z organizmu.

Bezpośrednio po zabiegu, w miejscu podania preparatu obserwujemy obrzęk, zaczerwienienie, bolesność. Są to objawy stanu zapalnego, który utrzymywać się będzie około 2-7 dni. Taka reakcja organizmu to dla nas informacja, że zaczynają się pożądane przez nas procesy rozpadu błon komórkowych komórek tłuszczowych. Miejscowy stan zapalny ma za zadanie pobudzić system immunologiczny i wspomóc procesy usuwania komórek tłuszczowych z organizmu. Jest to najlepszy czas by podjąć działania optymalizujące ostateczny efekt zabiegu;

1.        Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednią podaż wody. Należy przyjmować 1,5 do 2 L niegazowanej wody dziennie przez cały okres rekonwalescencji. Pij często, małymi łykami, nie czekając aż pojawi się uczucie pragnienia. Ma to ogromne znaczenie w procesie oczyszczania organizmu ponieważ tłuszcz z uszkodzonej komórki będzie stopniowo wchłaniany przez naczynia limfatyczne, następnie metabolizowany w wątrobie, by w ostatecznej fazie zostać wydalony z moczem. W praktyce oznacza to również wstrzymanie się od spożywania alkoholu, który nie tylko odwadnia nasz organizm ale także niepotrzebnie obciąża pracę wątroby i nie pozwala jej wykorzystać pełnego potencjału do metabolizowania niechcianych komórek tłuszczowych.

2.        Aby wspomóc układ limfatyczny i krwionośny w transportowaniu rozpuszczonych komórek tłuszczowych do wątroby warto zaplanować zabiegi endermologii. Endermologia to masaż podciśnieniowy stymulujący tkankę łączną do produkcji włókien elastynowych i kolagenowych odpowiedzialnych za jędrność naszej skóry. Bodźce dostarczane podczas zabiegu aktywują metabolizm dzięki czemu organizm szybciej wydala toksyny i zalegającą tkankę tłuszczową. Masaż z użyciem specjalnej głowicy zapobiega powstawaniu nierówności podczas odprowadzania lokalnych złogów tłuszczowych oraz poprawia krążenie i przepływ limfy w organizmie. W efekcie wspomagamy nie tylko procesy zachodzące wewnątrz organizmu ale dodatkowo oddziałujemy na kondycję skóry od zewnątrz.

3.        Mimo odczuwalnego dyskomfortu nie zaleca się przyjmowania po zabiegu leków przeciwbólowych ponieważ zawierają one w swoim składzie substancje przeciwkrzepliwe i przeciwzapalne hamujące reakcje organizmu wywołane przez lipolizę.

4.        Aby uniknąć infekcji nie należy zdrapywać małych strupków powstałych w miejscach iniekcji. Warto też wstrzymać się od basenu, sauny i opalania skóry w obszarze poddanym zabiegowi- nawet jeśli ryzyko infekcji jest niewielkie, warto mieć na uwadze dyskomfort związany ze stanem zapalnym oraz wzmożoną utratę wody podczas tych aktywności.

Dla optymalnego efektu, zabieg zaleca się powtórzyć 2-5 razy z zachowaniem 3-6 tygodni pomiędzy kolejnymi sesjami zabiegowymi. Procesy zachodzące w organizmie wymagają czasu, z tego też względu ostateczny efekt można oceniać dopiero po około 4-5 tygodniach od zakończenia kuracji. Przybliżone efekty jakich pacjent może się spodziewać są omawiane indywidualnie z lekarzem na konsultacji kwalifikującej do zabiegu. Będą się one różnicować w zależności od ilości zbędnej tkanki tłuszczowej, stanu wyjściowego skóry, wieku pacjenta, a nawet jego nawyków- ponieważ odpowiadają one za tempo procesów metabolicznych. Niekiedy efekt końcowy przekracza oczekiwania samego pacjenta. Nie należy jednak zapominać, ze lipoliza iniekcyjna nie zastępuje zbilansowanej diety i aktywności fizycznej, a tylko uzupełnia dbałość o nienaganną sylwetkę w celu osiągnięcia najlepszych rezultatów.

 

Komentarze są zamknięte!