Jak usuwać blizny?

usuwanie-blizn

11 marca 2014 • Wszystkie, Znamiona • Wyświetleń: 3272

Blizny towarzyszą praktycznie każdemu. Z niektórymi z nich mamy nawet przyjemne wspomnienia – np. z dzieciństwa. Większość jednak blizn nie ma większej symboliki i chętnie rozstalibyśmy się z nimi gdybyśmy tylko mogli. Na szczęście medycyna jest na takim etapie, że radzi sobie z likwidacją dużej ilości.

 

Czym jest blizna i skąd się bierze?

Blizna jest swego rodzaju odpowiedzią na uszkodzenia mechaniczne naszego ciała. W miejsce uszkodzonej skóry pojawia się tkanka, która mówiąc plastycznie ceruje naszą skórę. W ten sposób zabezpieczana jest gojąca się rana przed pogłębianiem się urazu. Wielkość, rodzaj blizny uzależniony jest od rodzaju rany jaką posiadaliśmy (np. termiczna, mechaniczna czy chemiczna) ale również od jakości procesu gojenia (np. infekcja).

 

Czy możliwe jest całkowite usunięcie blizny?

W przypadku wszelkich zabiegów mówimy o niwelowaniu blizn, czyli zmniejszaniu ich, korygowaniu kształtu czy koloru. Nie ma jednak możliwości, aby w 100% usunąć bliznę nie pozostawiając po niej śladu. W takim wypadku usuniecie blizny łączyłoby się z jej wycięciem – to z kolei  kolejna blizna po zabiegu – koło się zamyka. Można więc zniwelować każdą bliznę, jednak całkowite jej usunięcie jest zazwyczaj niemożliwe do wykonania.

W przypadku wycinania mówimy oczywiście o usuwaniu mechanicznym – chirurgicznym. Istnieje również możliwość usunięcia blizny w sposób laserowy, o czym piszemy poniżej.

 

W jaki sposób usuwać blizny?

Najnowocześniejszą metodą usuwania blizn jest usuwanie z użyciem laseru. To mniej inwazyjna metoda od metody chirurgicznej i pozwala na osiąganie świetnych rezultatów w bardzo krótkim czasie (już po pierwszym zabiegu widać efekty). Przeglądając różne opinie na forach czy blogach można wysnuć wnioski, że zdecydowana większość pacjentek (ponoć dla faceta każda blizna jest na wagę złota!) chwali sobie tę metodę i poleca ją innym.

Jeśli ktoś poszukiwałby usuwania blizn lub znamion w Krakowie to polecamy klinikę LeaClinic.pl – nowocześnie i profesjonalnie.

Tagi:,

One Response to Jak usuwać blizny?

  1. Marlena K pisze:

    Jestem po zabiegach laserowych i efekty są takie, że blizna zniwelowana o jakieś 90%. Godne polecenia!!