Jak sobie radzić z bliznami potrądzikowymi?

blizny

22 września 2017 • Medycyna estetyczna, Skóra twarzy, Trądzik, Wszystkie, Znamiona • Wyświetleń: 2478

Blizny potrądzikowe to problem dotyczący wielu ludzi, zarówno nastolatków jak i dorosłych. Te niewielkie ubytki w skórze powstają na skutek nieodpowiedniej pielęgnacji cery trądzikowej lub pojawiają się po ustąpieniu zmian nim spowodowanych. Mogą występować na obszarze twarzy, dekoltu a nawet pleców. Jednym słowem- wszędzie tam, gdzie wcześniej zmagaliśmy się z trądzikiem. Niektóre z nich znikają samoistnie po pewnym czasie, inne natomiast zostają z nami na długie lata. Jak więc radzić sobie z tym problemem? Z odpowiedzią przychodzi współczesna medycyna estetyczna i terapie laserowe, które z powodzeniem radzą sobie z redukcją niechcianych blizn.

W zależności od głębokości blizn, można zaproponować kilka metod ich usuwania:

  • Peelingi chemiczne- kontrolowana aplikacja tych substancji powoduje odpowiednie złuszczanie martwych warstw naskórka oraz pobudza procesy regeneracyjne skóry. W efekcie uwidocznione jest spłycenie oraz wygładzenie drobnych blizn.
  • Terapia laserowa- w walce z głębszymi bliznami potrądzikowymi sprawdza się zabieg laserem frakcyjnym. Jego działanie polega na wywołaniu mikrouszkodzeń sięgających do skóry właściwej a wytwarzana energia laserowa przyspiesza procesu gojenia i przebudowy kolagenu. Zabieg ten jest powtarzalny (kilka sesji w około 4- 6 tygodniowych odstępach). Przed zabiegiem na skórę aplikowany jest krem znieczulający.
  • Mezoterapia igłowa- podskórne podanie preparatu na bazie kwasu hialuronowego, witamin i substancji odżywczych spowoduje wypełnienie blizny oraz przyspieszy procesy regeneracji.

Jak widać, metod walki z niechcianymi bliznami potrądzikowymi jest co najmniej kilka. Aby wybrać tę najodpowiedniejszą, warto najpierw skonsultować się z lekarzem lub kosmetologiem, który na podstawie wywiadu i dokładnego obejrzenia stanu skóry doradzi, który z zabiegów wywoła najlepszy efekt.

Należy również podkreślić, że nadchodząca jesień to idealny czas na rozpoczęcie tego typu zabiegów, ze względu na coraz mniejsze promieniowanie słoneczne.

Więcej: http://leaclinic.pl

 

 

Tagi:, ,

Komentarze są zamknięte!