Jak skutecznie usunąć żylaki?

usuwanie laserowe żylaków

11 marca 2014 • Wszystkie, Żylaki • Wyświetleń: 4947

Zacznę od krótkiej charakterystyki problemu, czyli żylaków. Są to trwałe, widoczne, mało estetyczne zmiany polegające na odcinkowym rozszerzeniu wydłużeniu lub poskręcaniu żył. Problem najczęściej dotyka kobiet po 40. roku życia, jednak każdy jest w pewnym stopniu narażony na powstanie żylaków.Wyróżniamy dwa ich rodzaje:

Pierwotne – związane z obciążeniami genetycznymi, które w połączeniu ze stylem życia (praca siedząca, duży wysiłek fizyczny, duża ilość ciąży) wywołują pojawienie się problemu.

Wtórne – związane z przebytymi chorobami, których skutkiem jest powstanie żylaków.

 

W jaki sposób najskuteczniej pozbyć się żylaków?

Osobiście doradzam skorzystanie z usunięcia drogą laserową. Ten typ zabiegu sprawia, że pod wpływem użycia wysokiej temperatury żyły są zamykane. Jest to obecnie najbardziej nowoczesna, małoinwazyjna metoda, która nie wywołuje pojawiania się obrzęków, krwiaków lub siniaków.  Dodatkowo zabieg nie wymaga znieczulenia ogólnego.

Co równie istotne cały zabieg laserowy jest szybki i nie wymaga hospitalizowania. W bardzo szybkim tempie powracamy więc do normalnej sprawności ciesząc się świetnym wyglądem (po zabiegu nie zostają żadne nacięcia i blizny)

 

Jak przygotować się do zabiegu?

Zanim laser usunie Twoje żylaki musisz odpowiednio do całego procesu się przygotować. Przede wszystkim musisz wykonać badanie grupy krwi, zbadać morfologię oraz czas krzepnięcia. Kolejno przed samym już zabiegiem należy wygolić dokładnie miejsce, na którym odbywać się będzie cała czynności. Nie bez znaczenia jest również odpowiednie przygotowanie pod względem żywnościowym – przed i po zabiegu pić dużo płynów oraz na 2 h przed zabiegiem wstrzymać się z jedzeniem czegokolwiek.

Każdy lekarz wykonujący taki laserowy zabieg ma swój proces przygotowawczy, dlatego mój opis może się nieznacznie różnić od tego co zostaniecie u swojego dermatologa.

Jedno jest pewne – laserowe usuwanie żylaków jest metodą zdecydowanie mało inwazyjną, wygodną i bezpieczną. To dobry sposób na pozbycie się uciążliwych żylaków.

Komentarze są zamknięte!