Eliksir młodości

large

16 lipca 2015 • Medycyna estetyczna, Porady ogólne, Skóra twarzy, Trądzik, Wszystkie • Wyświetleń: 2842

Nie wszyscy, którzy słyszeli o kwasie hialuronowym wiedzą, że znajduje się on w naszym organizmie. Jego główną rolą jest utrzymanie odpowiedniego nawilżenia i ujędrnienia naszej skóry. Jednak wraz z wiekiem zaczyna ubywać z organizmu i wtedy należy uzupełnić jego braki.

W obecnych czasach nie brakuje na to metod, począwszy od kremów i kapsułek, aż po substancje aplikowane pod skórę za pomocą igieł. Warto podkreślić, iż organizm zna i jest przyzwyczajony do kwasu hialuronowego, więc po zaaplikowaniu nie dochodzi do reakcji odrzucenia substancji.

 

Działanie kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy cukier złożony,  występujący w organizmie człowieka, znany również jako polisacharyd.  Związek ten doskonale wiąże wodę w skórze właściwej, gdzie jest składnikiem macierzy międzykomórkowej. Jak zostało wspomniane wyżej, młoda skóra ma go pod dostatkiem, co gwarantuje jej nawilżenie, sprężystość i brak zmarszczek. Wraz z wiekiem ilość kwasu maleje, skóra człowieka starzeje się, a wiązania wody są coraz słabsze, czego efektem jest zwiotczała, mniej elastyczna skóra. Najczęściej dzieje się tak po 40. roku życia.

 

Zabieg

W dermatologii estetycznej posługując się kwasem hialuronowym możemy w szybki sposób uzupełnić bruzdy i zmarszczki, wymodelować owal twarzy, dokonać korekty nosa, skorygować blizny powstałe podczas silnego trądziku, zniwelować cienie pod oczami. Substancja ta może przywrócić naszej skórze odpowiednie nawilżenie, poprawić stan skóry szyi i dekoltu.

Zabieg trwa od kilkudziesięciu minut, wszystko zależy od poprawianej części. Przed jego rozpoczęciem możemy poprosić lekarza o nałożenie specjalnego kremu znieczulającego. Pod skórę, przy pomocy ultra cienkich igieł  zostaje wprowadzony preparat w postaci przezroczystego żelu. Sam zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania pacjentki. Jedynym zastrzeżeniem jest fakt, że na trzy dni przed nie można stosować preparatów zawierających aspirynę. Po wykonanym zabiegu na twarzy (bądź partii ciała, gdzie wykonywany jest zabieg) może pojawić się niewielki obrzęk i zaczerwienienie, dlatego należy unikać solarium, sauny i dłuższego wystawiania się na słońce.

Efekty po użyciu kwasu hialuronowego utrzymują się od kilku miesięcy nawet do roku czasu. Wszystko zależne jest od wieku pacjenta i kondycji jego skóry.

 

Przeciwskazania
• ciąża oraz karmienie piersią,
• infekcje skórne w miejscu zabiegu (opryszczka),
• skłonności do powstawania bliznowców,
• nowotwory,
• cukrzyca,
• choroby autoimmunologiczne

One Response to Eliksir młodości

  1. Zofia pisze:

    W moim przypadku efekt widać nawet na długo po upłynięciu roku :) Zabiegi są naprawdę godne polecenia