Detoks organizmu

5456511612_029275bc00_o

17 sierpnia 2014 • Porady ogólne, Wszystkie • Wyświetleń: 1386

Dzisiaj trochę o tym, jak naturalnie zadbać o zdrowie. Lato to okres, podczas którego często uciekamy się do wszelkiego rodzaju sztuczek, aby zgubić zbędny kilogram i wyglądać lepiej w bikini. Nie zawsze sztuczki są odpowiednio dobrane, najczęściej okazuje się, że jest to szybka 3-dniowa dieta, która opiera się na trzech sucharkach i jabłku. Później zaś wracamy do normalnej diety, ubogiej w zdrowe składniki, zaś bogatej w produkty wzdymające, pełne konserwantów i barwników. Oczywiście taka dieta jest bezwzględnie zabroniona, jednak często zapominamy, że na sam początek warto zadbać o pełne oczyszczenie organizmu z toksyn, które często zalegają w organizmie i są zazwyczaj przyczyną nadwagi.

Stosując się do paru prostych zasad żywieniowych, łatwo przeprowadzimy naturalny detoks organizmu. Oto 10 produktów, które w znakomicie oczyszczą organizm z toksyn i przyspieszą przemianę materii.

1. AVOKADO – pełne antyoksydantów, w tym głównie glutationem, który świetnie sprawdza się w przetransportowaniu toksyn na zewnątrz.
2. BURAKI – bogate w betainę i pektyny, które chronią wątrobę i cały układ trawienny.
3. BROKUŁ – zawiera enzymy, które również odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie układu trawiennego.
4. ŻURAWINA – świetnie radzi sobie z usuwanie toksyn. Dodatkowo działa moczopędnie, bakteriobójczo i przeciwgrzybicznie.
5. GREJPFRUT – jeżeli dbacie o linię, to owoc ten jest najlepszym z najlepszych. Posiada mało cukrów i kalorii, dodatkowo zapobiega powstawaniu kamieni nerkowych. Tyle zalet, a przy tym jaki pyszny!!
6. CYTRYNA – kolejny cytrus, który zbawiennie wpływa na nasz organizm. Usuwa toksyny, chroni wątrobę i nie muszę chyba przypominać, że jest ogromnym źródłem witamin.
7. DZIURAWIEC – bogaty skład tego ziela ułatwia usuwanie chemii z organizmu, wspomaga oczyszczanie dróg moczowych i żółciowych.
8. POKRZYWA – pobudza żołądek do wytwarzania soków trawiennych, oczyszcza nerki.
9. CZERWONA, OSTRA PAPRYCZKA – zawiera kapsaicynę – substancję, która może przyspieszyć przemianę materii nawet o 20%.
10. CIECIORKA – rodzaj rośliny docenianej przez niewielu ludzi. Cieciorka wyrównuje poziom cukry we krwi i obniża poziom cholesterolu – zapewnia detoks całego ciała.

To jednak pewien procent z warzyw, owoców i ziół, które idealnie radzą sobie z zwalczaniem toksyn zalegających w organizmie. Warto włączyć te składniki do codziennego menu. Świetnie sprawdzą się też w przypadku diety – oczyszczą organizm z toksyn, dodadzą energii i przyspieszą przemianę materii.

Komentarze są zamknięte!