Depilacja laserowa

5384564657_936f330abe_o

24 lutego 2015 • Wszystkie • Wyświetleń: 2224

Która z nas nie marzy o tym, aby wyrzucić maszynki, plastry czy depilator i cieszyć się gładkością nóg bez czasochłonnego golenia. Teraz to marzenie może się urzeczywistnić dzięki depilacji laserowej.

Depilacja laserowa jest jednym z coraz częściej stosowanych zabiegów kosmetycznych w klinikach medycyny estetycznej. Jak wiadomo sposób na usunięcie zbędnego owłosienia jest wiele, jednak wszystkie są czasochłonne, a ich efekt często bywa krótkotrwały. Do jednych z najnowocześniejszych i najskuteczniejszych , zaliczamy zabiegi laserem Alexandrytowym (długość fali 755nm) oraz Nd Yag (długość fali 1064nm), używane do określonego fototypu skóry. Kolejnym nowoczesnym osiągnięciem depilacji laserowej jest depilacja z wykorzystaniem technologii TM, która usuwa owłosienie niezależnie od fototypu skóry oraz jest efektywniejsza w przypadku włosów siwych i blond.

 

Czym jest depilacja laserowa?
Depilacja laserowa to powierzchowny zabieg usunięcia niepożądanego owłosienia przy użyciu wiązki lasera, która wnika głęboko w skórę. Melanina znajdująca się w cebulce włosa, absorbuje energię wiązki laserowej, prowadząc do gwałtownego przegrzania cebulki i jej zniszczenia wraz z korzeniem. Jest to zabieg nieinwazyjny i bezpieczny. Podczas zabiegu skóra jest odpowiednio chroniona za pomocą systemu chłodzącego.

Warto podkreślić, iż włosy jasne i siwe, ze względu na mniejszą ilość barwnika pochłaniają zdecydowanie mniej wiązki lasera niż włosy ciemniejsze, dlatego efekt może być słabszy.

 

Jak wygląda zabieg?
Tuż przed pierwszym zabiegiem podczas wizyty w gabinecie kosmetolog konsultuje z pacjentem jego stan zdrowia, ocenia typ skóry i włosa. U osób, u których nie wykryto żadnych przeciwskazań wykonuje się próbę laserową. Na 4 tygodnie przed zabiegiem pacjent nie może stosować maści, które w swoim składzie posiadają witaminę A i C, retinol i kwasy owocowe, a na tydzień przed nie może stosować kremów do depilacji i środków złuszczających skórę.

Sam zabieg depilacji laserowej jest bezbolesny i zazwyczaj nie wymaga on wykorzystania preparatów znieczulających, jednakże jeżeli zabieg dotyczy wrażliwych miejsc takich jak bikini czy pachy to wówczas stosuje się specjalne preparaty do znieczulenia ciała, tak aby pacjent czuł się komfortowo.

Po zabiegu u pacjenta może utrzymywać się obrzęk, który zazwyczaj znika po 2-4 dniach, a w niektórych przypadkach nawet po kilku godzinach. W tym czasie nasza skóra musi być traktowana bardzo delikatnie. Zabrania się używania mydła spirytusu, toników i dezodorantów na bazie alkoholu. Przez kolejne dwa tygodnie nie należy opalać miejsc depilowanych.

 

Ilość zabiegów
Należy zacząć od tego, że nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Część z nich znajduje się w fazie wzrostu i to właśnie one reagują na światło lasera. Stąd kluczową rolę podczas określania ilości zabiegów odgrywa cykl wzrostu włosa. Aby całkowicie pozbyć się zbędnego owłosienia należy powtórzyć zabieg depilacji laserowej ok. 3 – 4 razy. Na zabieg zaś należy umawiać się z 4-8 tygodniowym wyprzedzeniem.

 

Przeciwwskazania
• Ciąża i karmienie piersią
• Aktywna opalenizna
• Infekcje skóry w miejscu depilacji
• Rozrusznik serca
• Łuszczyca

One Response to Depilacja laserowa

  1. KK pisze:

    Polecam depilację laserową!! Jak któraś z pań męczy się jeszcze goląc tradycyjnie to sprawdźcie depilację laserową, a nigdy więcej nie wrócicie do ręcznego golenia :)