Depilacja laserowa- najlepszy sposób na gładką i piękną skórę?

depilacja-laserowa

12 marca 2014 • Depilacja laserowa, Wszystkie • Wyświetleń: 2210

Depilacja laserowa to jeden z najskuteczniejszych zabiegów kosmetycznych stosowany w dzisiejszych czasach do usuwania niechcianego owłosienia na naszym ciele. Co prawda istnieje wiele innych zabiegów, jednakże nie są one tak skuteczne jak depilacja laserowa i nie dają długotrwałych efektów. Depilacja laserowa trwale usuwa włosy w wybranych partiach ciała i sprawia, że nasze ciało staje się gładkie.

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej i czy jest on bolesny?

Zabieg depilacji laserowej jest powierzchowny i polega na trwałym usunięciu niechcianego owłosienia naszego ciała wraz z mieszkami włosowymi. Zabieg depilacyjny wykonywany jest za pomocą najnowocześniejszych laserów, które poprzez swoją energię niszczą cebulki włosów. Ponadto lasery, którymi wykonywane są zabiegi depilacyjne posiadają funkcje chłodzące, które chronią ciało i działają znieczulająca. Nie jest to bolesny zabieg i zazwyczaj nie wymaga on wykorzystania preparatów znieczulających, jednakże jeżeli zabieg dotyczy wrażliwych miejsc takich jak bikini czy pachy to wówczas stosuje się specjalne preparaty do znieczulenia ciała, tak aby pacjent czuł się komfortowo.

 

Czy wystarczy tylko jeden zabieg depilacji laserowej, żeby pozbyć się niechcianego owłosienia?

Niestety nie. Jest to spowodowane kilkoma czynnikami, a głównym jest fakt, że nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Drugim czynnikiem jest kolor włosów i w tym wypadku włosy jasne, które mają mniej barwnika niż włosy ciemne nie pochłaniają tyle samo promieni laserowych. Głownie zabieg depilacji laserowej należy powtórzyć trzy lub cztery razy w kilkutygodniowych odstępach czasowych. Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy i często uważa, że zabieg nie przyniósł pożądanych efektów.

 

Jak przygotować się do depilacji laserowej?

Przed zabiegiem należy pamiętać o tym, żeby nie stosować samoopalaczy, kremów do depilacji oraz preparatów złuszczających skórę. Ponadto miesiąc przed zabiegiem nie wolno się opalać i depilować tradycyjnymi metodami takimi jak wosk czy pasta cukrowa. Wszystkie te czynniki mają bowiem ogromny wpływ na efekt wykonanego zabiegu, więc należy o tym pamiętać.

 

Czy po zabiegu należy w jakiś szczególny sposób dbać o skórę?

Oczywiście, że tak! Przez kilka dni po zabiegu należy stosować specjalne maści, które mają na celu regenerację naszej skóry. Ponadto nie wolno przez okres około dwóch tygodni po zabiegu narażać skóry na bezpośrednie działanie promieni słonecznych oraz stosować kosmetyków na bazie alkoholu oraz używać preparatów złuszczających skórę.

Tagi:,

One Response to Depilacja laserowa- najlepszy sposób na gładką i piękną skórę?

  1. Anka pisze:

    Depilacja laserowa dobrze zrobiona daje spokój na dłuuuuugi czas :)