Depilacja laserowa bez tajemnic

depilacja laserowa

29 stycznia 2018 • Depilacja laserowa, Medycyna estetyczna, Porady ogólne, Wszystkie • Wyświetleń: 1756

Depilacja laserowa to temat, który bardzo często poruszany jest na wielu portalach i forach. Z całą pewnością trwałe usunięcie owłosienia z niechcianych okolic jest zabiegiem bardzo pożądanym, skutecznym a także modnym w dzisiejszych czasach. Dlaczego więc spotykamy się z opiniami, że „włoski nie zostały usunięte”, „spodziewałam/em się lepszych efektów”? Spokojnie, już wyjaśniamy.

Jak właściwie działa laser? Otóż melanina -barwnik odpowiedzialny za kolor włosa- pochłania energię wiązki laserowej co prowadzi to przegrzania cebulki i jej zniszczenia. Warto mieć na uwadze fakt, że czym więcej melaniny (czym ciemniejszy włos), tym lepszy efekt zabiegu.

Dlaczego nie da się usunąć wszystkich włosów podczas jednego zabiegu? Włosy są w różnej fazie wzrostu: anagen- faza wzrostu, katagen- faza przejściowa i telogen- faza spoczynku. Światło lasera działa na włosy w fazie anagenu w związku z czym podczas jednego zabiegu trwale usuwana jest jedynie część włosów. Regularnie powtarzane zabiegi depilacji laserowej spowodują stopniowe usunięcie wszystkich włosków.

Pamiętajmy także o przeciwwskazaniach do zabiegu depilacji laserowej: opalona skóra, przyjmowanie preparatów zawierających retinol, stany zapalne skóry. Wcześniejsza depilacja (woskiem, pastą cukrową, depilatorami mechanicznymi) również jest przeciwwskazaniem i zabieg można wykonać dopiero po upływie kilkunastu dni.

Tagi:, ,

Komentarze są zamknięte!