Czy warto robić makijaż permanentny?

makijaż pemanentny

12 maja 2014 • Skóra twarzy, Wszystkie • Wyświetleń: 2049

Gdy zapytacie kobietę co jest jej zmorą gdy rano spieszy się do pracy, w popłochu ubiera dzieci do przedszkola, robi drugie śniadanie mężowi i… no właśnie, większość z nas odpowie tak samo – makijaż. Zazwyczaj gdy stajemy przed lustrem potrzebujemy co najmniej 15 minut na perfekcyjne upiększenie twarzy tak, aby makijaż trzymał się cały dzień. A jak wiadomo, każda minuta jest cenna, a ja nie proponuję malowania się w aucie podczas stania na światłach.

Idealny poranek? Na pewno nie!

Chyba żadnej z nas nie jest obce rozdrażnienie w momencie, gdy kreska na lewej powiece różni się od tej na prawej, gdy tusz skleja nam rzęsy a w kosmetyczce nie możesz znaleźć szminki i konturówki do ust. Dodatkowo dzieci założyły odwrotnie buty, Ty nie zdążyłaś wypić choćby łyka kawy a mąż pospiesza Ciebie jeszcze bardziej. Ohooo, właśnie opisałam dokładnie swój poranek! :)
Makijaż pomaga wyeksponować urodę, podkreślić jej subtelność, zamaskować niedoskonałości cery, ale… nie musi być on poranną męczarnią. Istnieje sposób, który pozwoli nam się z tym uporać nawet na 4 lata.

Makijaż permanentny

Makijaż permanentny to makijaż stały. Zabieg wykonywany w gabinecie polega na wprowadzeniu pod skórę odpowiednich pigmentów, stosowanych głównie w okolicach ust, oczu i brwi. Przypomina to nieco formę robienia tatuażu a efekt sprawia, że nie musimy codziennie rano marnować dodatkowych minut przed lustrem. Makijaż permanentny pozwala na skorygowanie pewnych niedoskonałości. Dzięki wykonanej kresce na górnej powiece możemy optycznie powiększyć oko czy zagęścić rzęsy. Podczas zabiegu możemy również dobrać odpowiedni kolor i kształt dla brwi bądź wypełnić kształt ust i poprawić ich kontur.

Każdy zabieg przeprowadzony jest przy użyciu znieczulenia miejscowego, zaś po wyborze partii twarzy na której zostanie wykonany makijaż permanentny następuje wprowadzenie pod warstwę naskórka pigmentu przy użyciu urządzenia z wymiennym, jednorazowym aplikatorem. Po całej procedurze kosmetyczka dezynfekuje skórę i nakłada odpowiedni krem łagodzący a nam przychodzi jedynie cieszyć się z efektów długi, długi czas!

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:

• cukrzyca
• ciąża
• łuszczyca
• choroby nowotworowe
• aktywne infekcje wirusowe i bakteryjne
• przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych i sterydowych

Więcej an temat makijażu permanentnego, który możesz wykonać w Krakowie znajdziesz na: http://leaclinic.pl/oferta/makijaz-permanentny/

Tagi:

One Response to Czy warto robić makijaż permanentny?

  1. Elza00 pisze:

    W 100% jestem za robieniem makijażu permanentnego. Rewelacyjnie wygląda, nawet po długim czasie. Sama wykonywałam makijaż ust jakieś 2 lata temu w Koszalinie u pani Aleksandry Góreckiej. Super się trzyma i wygląda jak pierwszego dnia po zabiegu. ;)