Blizny – niechciana „ozdoba”, którą można całkowicie usunąć!

laserowe-usuwanie-blizn

22 sierpnia 2014 • Porady ogólne, Skóra rąk i stóp, Skóra twarzy, Wszystkie • Wyświetleń: 3711

Zawsze niechciane, w złym miejscu, skrzętnie ukrywane. Blizny, bo o nich mowa towarzyszą każdemu. Niektórzy z nas mają jednak to nieszczęście, że posiadają blizny w miejscach bardzo widocznych. Na szczęście są metody – co warte podkreślenia skuteczne metody – dzięki którym możemy pożegnać z naszymi bliznami raz na zawsze. Do tego w sposób w pełni bezpieczny, szybki i niekłopotliwy.
Czym jest blizna?
Mówiąc najprościej jest to kawałek skóry o nieprawidłowej budowie. Odróżnia się od zdrowej skóry swoją strukturą, grubością, twardością czy kolorem. Blizny przybierają różny wygląd – zawsze jednak wyglądają źle i są niechcianą „ozdobą” na naszym ciele.
Jakie są źródła pochodzenia blizn?
Można je nabyć w każdym wieku na różnoraki sposób. Mogą się one pojawiać poprzez doznanie urazu mechanicznego (rozcięcie, zadrapanie, obtarcie, poparzenie), po przebytych zabiegach chirurgicznych czy po przebytych chorobach. Często zdarza się, że źródłem blizn jest nieleczony lub źle leczony trądzik (więcej w kategorii trądzik). Niektórzy z nas są bardziej odporni na pojawianie się blizn – zdarza się jednak, że już niewielkie skaleczenie się jest powodem do zmartwień.

Blizny często stanowią poważny problem ze względu na ich umiejscowienie. O ile jesteśmy w stanie przeboleć bliznę w miejscu niewidocznym o tyle ciężko jest nam zaakceptować jej obecność np. na twarzy. Jest to źródłem utraty pewności siebie i zmniejszenia własnej samooceny.

Blizny można leczyć – laserem
Nigdy nie wolno załamywać rąk, ponieważ zawsze znajdzie się metoda, dzięki której jesteśmy w stanie zniwelować lub nawet całkowicie usunąć naszą bliznę. Należy przy tym pamiętać, że im szybciej rozpoczniemy leczenie blizn tym większe prawdopodobieństwo pełnego sukcesu. Dotyczy to zarówno blizn powstałych po zabiegach chirurgicznych (np. usuwanie znamion) jak i tych pochodzących z urazów.
Doskonałym sposobem jest skorzystanie z laseru frakcyjnego. Jego działanie sprawia, że następuje odparowanie nieprawidłowo zbudowanych włókien kolagenowych – w ten sposób prawidłowy kolagen odbudowuje się, a blizna znika.
Podsumowując – każdy z nas narażony jest na powstawanie blizn. Można jednak, bez względu na ich rodzaj, skutecznie z nimi walczyć. Im szybciej rozpoczniemy leczenie tym większe prawdopodobieństwo całkowitej likwidacji „niechcianych gości”. Pamiętać jednak trzeba, że nigdy nie jest za późno i zawsze można rozpocząć walkę z bliznami!

Tagi:,

Komentarze są zamknięte!